среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 158
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

КАКО НЕКОЈ ДА ЈА ПРОКОЛНАЛ – Николина Пишек пред неколку месеци доживеала уште една семејна трагедија, но и самата ќе го загубеше животот со ќеркичката

КАКО НЕКОЈ ДА ЈА ПРОКОЛНАЛ – Николина Пишек пред неколку месеци доживеала уште една семејна трагедија, но и самата ќе го загубеше животот со ќеркичката
Foto: Zoran Loncarevic

Српскиот историчар Видоје Ристовиќ почина на 44-годишна возраст, а веста за неговата смрт ја потврди неговата сопруга, водителката Николина Пишек.

Брзата помош во текот на претходната вечер само констатирала смрт, а Пише немала сила да каже ништо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by vidojeristovic (@vidojeristovic)

На крајот на минатата година, Николина ја погоди уште една семејна трагедија, кога го загуби својот татко Ивица, кој почина во Загреб. Пишек многу тешко ја поднела смртта на нејзиниот татко, а неодамна едвај прозборе за загубата.

– Најтешко беше да се прифати. Веројатно нема да можам целосно. И никогаш нема да можам да се заблагодарам доволно. Апсолутно за се – напиша Николина со фотографија со нејзиниот татко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

За жал, тоа не е крајот на нејзините маки. Во февруари минатата година водителката едвај се спаси жива. Во семејниот стан во Загреб пукнала гасната цевка која обезбедува греење на целата зграда. Николина и нејзината ќерка Уна (6) се затруле со гас. Што точно се случило раскажа пријателот на Николина кој ги спасил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

Вчерашниот ден изгледал како сите други во домот на познатиот водител, а Видоје на својот Инстаграм профил објавил слика од ќерката Софија само 4 часа пред неговата смрт со многу емотивна порака. Денот го поминаа заедно во музејот.

– Крвта не е вода, љубопитно татино девојче… Уф, само како излеговме – напиша Ристовиќ под фотографијата.

Видое Ристовиќ беше српски историчар на уметност и сопруг на хрватскиот водител и актерка Никола Пишек. Роден е на 25 јули 1978 година во Белград. Потекнува од богато семејство, а живеел и работел на релација Белград-Загреб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by vidojeristovic (@vidojeristovic)

Од првиот брак ја има ќерката Матеа, а во декември 2014 година Николина и Видоје ја добија ќерката Уна Софија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by vidojeristovic (@vidojeristovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by vidojeristovic (@vidojeristovic)

Коронавирус