сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 16
home Познати

Како навистина изгледала последната година од животот на Елвис Присли? (ВИДЕО)

Како навистина изгледала последната година од животот на Елвис Присли? (ВИДЕО)

Влијанието на Елвис Присли може да се спореди со многу малку музичари.

Познатиот пејач засекогаш го промени нашето мислење за музиката и поп културата, но неговиот живот згасна прерано.

Уште во неговата младост, пејачот се соочувал со огромен стрес, па за кратко станал зависен од неколку лекови за мирување и спиење.

До 1976-та, тој веќе имал приватен лекар кој му препишувал што ѝ да посака.

Најнови вести