понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Познати

Како ќе реагира Дара Бубамара на ова: Сека одржа концерт, а фановите ги замоли само едно нешто да и направат на пејачката (ФОТО)

Како ќе реагира Дара Бубамара на ова: Сека одржа концерт, а фановите ги замоли само едно нешто да и направат на пејачката (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ откако вчера одржа спектакуларен концерт во Белградска Арена на својот Инстаграм им се заблагодари на фановите.

Но освен таа што им се заблагодари на фановите истите ги повика да го поддржат и концертот на нејзината колешка Дара Бубамара со која не се во добри односи откако Сека и го „украде“ концертот на Дара.

Имено Дара Бубамара својот концерт го закажа за 21 април во истата арена во која вчера само една недела претходно според многумина на не фер начин Сека одржа спектакуларен концерт, а двете се скараа во медиумите откако Дара јавно призна дека нивната публика е иста и дека Дара ќе остане без „полна“ арена.

-Благодарам што ми го исполнивте сонот и ми покажавте колку го сакате тоа што го сакам јас. Драги мој, следната сабота на 21 април ве поканувам вас да ја поддржите и Дара како што ме поддржавте вчера мене, напиша Сека.

Инаку Дара ја најави и Јелена Карлеуша како ексклузивен гостин.

Најнови вести

Коронавирус