сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 22
home Познати

Како југословенските ѕвезди ги добиле прекарите?

Како југословенските ѕвезди ги добиле прекарите?

Дел од ѕвездите на Југославија ги знаеме по прекари, дури на некои не им ги знаеме вистинските имиња, а ова е приказната како ги добиле истите.

Лепа Брена прекарот Брена и го дал наставник по физичко во Основно, и така и останал. Сите така почнале да ја викаат и таа на сцената остана Брена.

„Прљаво казалиште” името го добиле по стрип на Алан Форд.

На Драгана или Беби Дол прекарот ѝ го дал основачот на Идоли.

Најнови вести

Коронавирус