петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 95
home Познати

Како да знаел дека го снима за последен пат- соседот на Марадона објави видео во кое тој едвај се движи, еве како реагираше фудбалерот

Како да знаел дека го снима за последен пат- соседот на Марадона објави видео во кое тој едвај се движи, еве како реагираше фудбалерот

Легендарниот фудбалер Диего Марадона почина во средата на 61 година во својата родна земја Аргентина.

Иако првично беше објавено дека славниот фудбалер починал од срцев удар, обдукцијата покажала дека тој починал од воспаление на белите дробови што предизвикало слабеење на работата на срцето.

Пред дваесетина дена Марадона инаку направи и итна операција на хематом на мозокот, а во таа прилика настанало и последното видео на кое се појавува тој.

Видеото го снимил соседот на Марадона додека тој се враќал дома, додека неговиот син го извикува неговото име.

На видеото се гледа дека фудбалерот се движи со тешкотија и со придружба, а тој откако беше викнат од детенцето доби и поздрав од легендарниот фудбалер.

Коронавирус