вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Како да е падната од друга планета: Еве што споделува девојката на Роналдо на Инстаграм додека светот се мајтапи со фудбалерот (ФОТО)

Како да е падната од друга планета: Еве што споделува девојката на Роналдо на Инстаграм додека светот се мајтапи со фудбалерот (ФОТО)

Кристијано Роналдо и Јувентус вчера испаднаа од Лигата на Шампионите, а светот ова деноноќие навистина нема милост кон нив.

Хејтерите на Роналдо и Јувентус од вчера смислуваат фори на сметка на фудбалерот и тимот, додека неговата девојка како да е падната од друга планета.

Вчера Георгина Родригез на својот Инстаграм профил објави фотографија од трибината на стадионот на Јувентус, додека утрово на нејзиниот Инстаграм профил сподели фотографија во костим за капење.

 

View this post on Instagram

 

? #finoallafine #juventus #champions

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Иако таа не го спомена Роналдо, фановите во коментарите под фотографијата ја нападнаа со илјадници коментари за поддршка за нејзиното момче Роналдо.

 

View this post on Instagram

 

? @yamamayofficial

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Георгина и Роналдо инаку се во врска од 2016 година и заедно одгледуваат четири деца, три на фудбалерот и едно заедничко.

Најнови вести

Коронавирус