четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 14
home Познати

Како божица: Џенифер Лопез го слави 49 роденден, а не е остарена ниту ден

Како божица: Џенифер Лопез го слави 49 роденден, а не е остарена ниту ден

Да се биде младолик во доцните четириесетти е навистина импресивно, а да се изгледа помладо, тогаш тоа е магијата на Бенџамин Батон!

На прашањето како омилените личности успеваат во тоа, одговорот сигурно подразбира голем внес на вода, користење креми за сонце и добар сон. Но, Џенифер Лопез се колне дека волшебната напивка од нејзиното шише подразбира позитивно размислување.

-Јас сум младолика и не обрнувам внимание на годините. Можеби звучи како клише, но не е. Годините се во вашата глава. Погледајте ја Џејн Фонда, рекла Џенифер.

Нејзиното момче, Алекс Родригез рекол дека Џеј Ло спие од 8 до 10 часа дневно.

Најнови вести

Коронавирус