вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Кај мене е хаос: Сека Алексиќ призна како се снаоѓа со двете деца во домот, а оваа реакција на поголемиот син им е позната на сите мајки (ФОТО)

Кај мене е хаос: Сека Алексиќ призна како се снаоѓа со двете деца во домот, а оваа реакција на поголемиот син им е позната на сите мајки (ФОТО)

Популарната пејачка Сека Алексиќ (38) признава дека во нејзиниот дом е вистински хаос откако се породи со вториот син Јован.

Таа преку Инстаграм откри дека нејзиниот син Јаков се уште не може да сфати дека повеќе не е сам и има братче.

 

View this post on Instagram

 

Budjenjeeee ??????

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

-Како сте ми денеска? Кај мене е хаос. Како да му се објасни на Јаков дека Јован е мал и не може да си игра и да трча… Не може да го држи автомобилот и зошто бара млеко. А кога мама му кажува бебе, нема потреба викај го бато Јоване, напиша пејачката.

Пејачката инаку пред неколку денови сподели и фотографија од нив двајца и како Јаков го држи новороденото братче кое е старо неколку дена.

 

View this post on Instagram

 

? @maisonmarasilserbia

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

-Треба да се навикне дека сега сум мајка на две деца. Едвај чекам да одам дома и да го видам синот, како он ќе реагира, тоа нивно прво запознавање со братот, рече Сека на излегување од болницата неодамна.

 

View this post on Instagram

 

Cao drugariiii ? Mama je zaljubljena u ovo odelce od @maisonmarasilserbia ??

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Коронавирус