сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 28
home Познати

Јулија Живиќ како топ модел на еротска фотосесија: Русокосата македонска фудбалска убавица со поглед „лечи“ од депресија! (ФОТО)

Јулија Живиќ како топ модел на еротска фотосесија: Русокосата македонска фудбалска убавица со поглед „лечи“ од депресија! (ФОТО)

Меѓу најважната споредна работа на светот која важи за „машка игра“ дефинитивно има се’ повеќе убавици со манекенска става и ангелски лик, кои ги знаат сите тактики, дриблинзи, трикови, финти… на и надвор од зелениот терен.

За македонската репрезентативка Јулија Живиќ веќе пишувавме. Атрактивната кумановка, со адреса на живеење во Велес и клуб за кој игра од Тетово, е стандардна членка на македонската женска фудбалска А селекција, па со тоа и присутна на подговките кои репрезнтацијата ги имаше деновииве на собирот заради пријателскиот двомеч со соодветната женска репрезентација на Косово.

Збирно место еден од најатрактивните скопски хотели залепен веднаш до самиот стадион, арената „Тодор Проески“ во Скопје.

Таму беше лоцирана базата на македонските фудбалерки кои беа добродојдени гостинки. За нив одлична локација, зашто се’ им беше во близина на дофат  на раката, за песроналот на љубезните домаќини – „рај за очите“, а и  малку  заработка во овие тешки времиња, во кои токму хотелиерите и угостителите се едни од економски најпогодените, заради ковид пандемијата.

Тренинзите и останатите вообичаени спортски активности се дел од секои подготовки, во кои секогаш има време и за малку одмор, време за себе… За почивка на своето тело, одмор на умот и оддишка на душата.

Атрактивната Јулија, која важи за можеби најзгодната меѓу дамите што ја шутираат бубамарата, реши уште еднаш да го сподели сиот свој телесен раскош токму во миговите за одмор. Русокосата репрезентативка меѓу два тренинга, по туширањето се соблече, па онака секси само со пешкир на главата завиткан околу влажната коса, во бела кошула, разголена и боса, ја покажа сета своја убавина на виделина.

Испружена на лежалка за сончање на својата хотелска тераса, Јулија одново ја покажа својата класа не само како фудбалерка, туку и како убавица која во себе крие секси ѕверка!

Модерни црни очила за сонце  со кафенце и литература в рака – читање за опуштање и релаксација или за подигање на самодовербата и едукација? Иако можеби повеќе би било очекувано младата убавица в раце да држи некоја „сапуница“ од белетристика или нешто слично, Јулија чита нешто што ја заинтригирало лично?

„Бидете свиој психотерапевт“ –  литература која поттикнува промени и себеспознавање за подобро запознавање на луѓето околу себе и решавање на проблемите и тешкотиите кои не мачат и со кои се судираме… Првиот чекор кон себетерапија со читањето на оваа книга, за да живеете поисполнето, порадосно и посреќно“.

Така барем вели препораката за пишаното четиво со кое се фатила „во костец“ младата фудбалерка, на која онака отстрана гледано, ништо не и недостасува… Освен можеби… Ама, во сферата на нејзината интима, ќе навлеземе дури откако Јулија ќе ја покаже својата „посилна“ половина.

Вака, за да „не ни влезе со лигачки старт во цеваница“, ќе останаме само на манекенскиот изглед и сексапилот на русокосата фудбалска убавица, која изгледа како топ модел на еротска фотосесија, кој наместо со книга, само со поглед „лечи“ од депресија!

Најнови вести

Коронавирус