четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Познати

Јована Костадиновска има скриена страст: ТВ водителката сите ја гледаат кога го работи она што го сака, ама никој не сака да се соочи со она што го умее… веројатно ни сопругот! (ВИДЕО)

Јована Костадиновска има скриена страст: ТВ водителката сите ја гледаат кога го работи она што го сака, ама никој не сака да се соочи со она што го умее… веројатно ни сопругот! (ВИДЕО)

Ведра, позитивна и секогаш расположена, постојано насмеана… Таква какви што треба да бидат телевизиските лица, особено дамите. Уште пак ако треба нејзиното лице прво да го видите уште наутро по станувањето на ТВ екранот, дефинитивно ќе ви го разбие мамурлокот и ќе ве залепи за екранот, правејќи ви го денот ведар, а вас орни за работа.

Впрочем, нејзината работа е таква, иако задачата и е да ве информира, по малку едуцира и забавува, како и секоја водителка на утринска програма. А таа е една од оние кои знаат и умеат и тоа како денот да ви го започнат со оптимизам и насмевка.

Јована Костадиновска долги години ја гледаме на телевизиските екрани, а последнава година таа е дел од водителскиот тим на утринската програма на МТВ – „Македонија наутро“.

Иако е и приватно реализирана жена, сопруга на Марко и мајка на две деца, ќерката Мила и синот Јаков и покрај обврските околу домот и семејството како и секоја жена, Јована изгледа одлично.

Убава, дотерана, стокмена, со совршена линија и складни телесни пропорции водителката е вистински синоним за телевизско лице. За разлика од многу од ТВ еснафот или не го разбрале или погрешно го сфатиле, па истите изгледаат или како „нафракани старлети“ или како „ запуштени баба роги“.

За неккои работи веројатно своја улога има генетиката, но за сето останато пресудни се навиките за здрав живот, правилна исхрана и редовно спортување и рекреација. Особено овие последните, стекнати во времето кога Јована покрај јавната работа, работела и како професионален инструктор по аеробик, па и денеска кога е сопруга и мајка е благодарна на своите стекнати здрави и спортски навики.

„Кога го работите тоа што го сакате сите мани стануваат предности или за мене ова што го работам е остварување на мојот сон“ – ќе изјави во една прилика Јована.

И додека ТВ водителката сите ја гледаат кога го работи она што го сака, никој не сака да се соочи со она што таа го умее… Веројатно ни сопругот!

Имено, како што е познато Јована има скриена страст кон спортувањето и рекреацијата, кои обилно влијаат нанејзиниот изглед, здравјето, концентрацијата… Само што сега водителката и бивша инструкторка, аеробикот го заменила со спорт, во кој има малку „поблизок контакт“!

Очигледно и на ова поле водителката покажува завидна вештина, па затоа мора да е горда на себе и своите можности и способности и во „специјални“ околности!

Фото и видео: Фејсбук принтскрин/Jovana Kostadinovska

loading...