четврток, 13. август 2020. Вести денес: 119
home Познати

Јована Јоксимовиќ се збогува од утринската програма на тв „Прва“, еве кој ќе ја заменува

Ќе ја заменуваат дури две колешки
Јована Јоксимовиќ се збогува од утринската програма на тв „Прва“, еве кој ќе ја заменува

Јована Јоксимовиќ, водителката од утринската програма на телевизија „Прва“, од денес е на летен одмор.

Сопругата на пеачката Жељко Јоксимовиќ, вчера се прости од гледачите, а на малите екрани се враќа во септември. А до тогаш, на нејзино место ќе ја менуваат две колешки кои многу добро ги знаете.

Водителките кои ќе ги гледаме во утринската програма во текот на летото се Бојана Бојовиќ и Јелена Николиќ.
Двете новинарки се вработени во телевизија „Прва“.

Бојана Бојовиќ од неодамна води емисија „150“ минути, додека пред тоа била репортер, а пред „Прва“, работела во „Б92“, пренесуваат српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

Petak..

A post shared by Bojana Bojovic (@bojovicbojovic) on

Јелена Николиќ е позната по тоа што како репортер секојдневно се уклучувала во живо од програма, додека сега пак по прв пат ќе води програма од студио.

 

View this post on Instagram

 

Casual friday #friday #weekend #driving #sunny #onesleeve

A post shared by Jelena Milevski Nikolic (@jelena___nikolic) on

Коронавирус