четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 124
home Познати

Јована Јоксимовиќ повторно води програма: Еве што одговори на прашањето после се’, како се чувствува? (ФОТО)

Јована Јоксимовиќ повторно води програма: Еве што одговори на прашањето после се’, како се чувствува? (ФОТО)

Водителката Јована Јоксимовиќ вчеравечер, 7-ми октомври 2020 год. беше специјална гостинка на промоцијата на новата колекцијаза  убавина на пејачката Емина Јаховиќ.

Покрај тоа што дојде да ја поддржи нејзината пријателка Емина, Јована беше и водителка на програмата.

Ова е првпат Јована Јоксимовиќ да застане пред камера по отказот и заминувањето од ТВ Прва, а водителката  за целата ситуација која сега е зад неа, изјави:

„Кога ќе дојде време, ќе ви раскажам сè, иако немам нешто многу повеќе да кажам, освен дека во сето тоа има многу невистини“ – рече таа, а на прашањето како се чувствува во моментот, таа со широка насмевка од уво до уво, одговори:

„Токму вака, како што изгледам“ – ​​рече видно веселата водителка, а потоа побрза да влезе во салата.

Коронавирус