вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 87
home Познати

ЈОКСИМОВИЌ ГО ПРОМЕНИ ИМИЏОТ: Еден детаљ ја врати во стариот период – тоа и е заштитен знак, коментари пристигнуваат од сите страни (ФОТО)

ЈОКСИМОВИЌ ГО ПРОМЕНИ ИМИЏОТ: Еден детаљ ја врати во стариот период – тоа и е заштитен знак, коментари пристигнуваат од сите страни (ФОТО)

Популарната водителка Јована Јоксимовиќ го промени имиџот и се врати на проверените работи по кои беше најпрепознатлива.

Јована долги години беше црвенокоса, а потоа се префарба и стана русокоса.

Меѓутоа, водителката сега реши да се врати на својата стара боја на коса по која била препознатива, а гледачите на утринската програма „Уранак“ на К1 телевизија беа воодушевени од оваа промена.

Водителката и на својот Инстаграм профил, во текот на рекламит обајви фотографи од студиото со опис:
„Повраток во црвено“

По овие нејзини промени веднаш почнаа да пристигнуваат коментари:
„Совршена“, „Црвената ти стои“, „Права дама“, „Фризурата е одлична“, беа само некои од нив.

Инаку, на Јована долгата, црвена коса со години и беше заштитен знак покрај нејзината широка насмевка, но многимина се согласија дека и плава коса одлично и стои.

Најнови вести

Локални избори 2021