среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 52
home Познати

Јелена Розга несреќна во љубовта: Немам магично стапче за мојот Далматинец

Јелена Розга несреќна во љубовта: Немам магично стапче за мојот Далматинец

Хрватската пејачка Јелена Розга се чини дека нема многу среќа во љубовта. Сите нејзини долги врски завршувале со раскинување, а нејзините сакани по тоа стапувале во брак со други жени.

Таа вели дека во моментов е сама, но признава дека и треба маж покрај себе кој се уште не го нашла.

-Ми недостасува љубов, но сега во овој момент од животот повеќе ми одговара мојот мир и мојата самотија. Немам магично стапче, има време, ќе се случи сигурно. Јас сум Далматинка, јас би сакала Далматинец, ама се уште не сум го нашла, изјавила Розга во една емисија.

Коронавирус