вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Познати

Јелена Розга има ново момче?

Јелена Розга има ново момче?

Најпознатата и најзгодната пејачка во регионот Јелена Розга наводно конечно е срќена во љубовта.

Имено, како што пишува story. hr Јелена е во врска со својот сограѓанин готвачот Иван Пажанин.

Приказните за новата двојка започнале уште во март кога во емисијата „Гуштаме со…Пажанин“ гостувале Јелена Розга, Тончи Хулиќ и пејачот Јоле.

Тончи тогаш изјави дека Јелена е згодна девојка и дека и време за мажење, додека пак Јоле додал дека Иван е слободен и време му е за женење, а изгледа дека овие шеги биле со повод.

Медиумите шпекулираат дека Иван и Јелена се во врска, но никој од нив се огласи ни да ги потврди ниту пак демантира овие пишувања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivan Pazanin (@pazanin.ivan)

Инаку, откако Розга ја раскина својата врска со музичарот Стјепан Хаусер јавно досега не покажа нов партнер.

Коронавирус