вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 58
home Познати

Јелена Карлеуша прв пат се огласи за болеста на Марина Туцаковиќ- еве ги вестите за нејзината здравствена состојба (ФОТО)

Јелена Карлеуша прв пат се огласи за болеста на Марина Туцаковиќ- еве ги вестите за нејзината здравствена состојба (ФОТО)

По скоро девет месеци откако јавноста дозна дека Марина Туцаковиќ боледува од опасна болест таа се уште не се појавува во јавноста и медиумите.

Откако композиторката реши да се лекува во странство голем број на пејачи и дадоа поддршка, а во неколку наврати и самата таа преку социјалните мрежи изјави дека се ќе биде добро.

Се чини дека тој ден дојде, судејќи по новиот твит на Јелена Карлеуша во кој таа ги извести фановите дека подготвува нова песна.

-Имам добри вести за сите, Марина Туцаковиќ оздравува и веќе започна да работи на мојата нова песна, напиша Пејачката.

Најнови вести

Локални избори 2021