среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Јелена Карлеуша открива каков подарок им купила на ќерките: Нема да ви се верува во ова што ќе го прочитате

Јелена Карлеуша открива каков подарок им купила на ќерките: Нема да ви се верува во ова што ќе го прочитате

Ќерките на Јелена Карлеуша, Атина и Ника вчера славеа роденден и наполнија 12 и 11 години.

-На ист ден слават роденден, така што во блиска иднина ме очекува орда тинејџерки на роденденските прослави. Всушност, тие не се тинејџерки, туку пубертетлики, а пубертетот е шоу-програма, само да го преживеам нивниот пубертет, вели популарната пејачка.

Ќерките добија забавни, но скромни подароци. Бидејќи деца на модерната доба и на дигитализацијата, подароците им беа внимателно избрани од страна на мама…

-Ника вчера доби подарок од мене. Станува збор за онлајн-подарок, таа не сака нешто што е материјално. Децата ги лажат со некои игрици, и во тие игрици уплаќаш пари. Тоа се некакви мачки што се богатат, односно, не се мачки туку роблокси и ти уплаќаш пари твојот роблокс да биде богат. Ете, ќерка ми доби за подарок нејзиниот роблокс да биде многу богат, значи бадијала фрлени пари, раскажува Јелена за медиумите, додавајќи што ѝ подарила на постарата ќерка.

 

View this post on Instagram

 

???

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

А Атина ми побара сталка за мобилниот телефон за да може сама да се снима за ТикТок“, открива пејачката.