среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 101
home Познати

Јелена Карлеуша: „Дали сте вие нормални?“

Јелена Карлеуша: „Дали сте вие нормални?“

Во медиумите се распространи информацијата дека новите песни на Јелена Карлеуша се хакирани и дека се појавија во етерот пред да бидат официјално промовирани. По тој повод се огласи и пејачката, која ги демантирa ваквите наводи:

-Дали сте полуделе? Се разбира дека албумот се’ уште не е објавен, не се вика ’Карма’ или како и да измислуваат. Смирете се. Во студиото сум, деноноќно работам на албумот. Не споделувјте глупости, не дигајте паника. Од моето студио никогаш не ’протече’ такво нешто“, порача Карлеуша преку својот инстаграм-профил.

Коронавирус