вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 105
home Познати

„ЈЕЛЕНА ИМА ДОЛГА КАРИЕРА, ЦЕЦА НЕ ЈА ГЛЕДАМ“ Аца Лукас брутално проговори за Карлеуша и Ражнатовиќ!

„ЈЕЛЕНА ИМА ДОЛГА КАРИЕРА, ЦЕЦА НЕ ЈА ГЛЕДАМ“ Аца Лукас брутално проговори за Карлеуша и Ражнатовиќ!

Аца Лукас подготви песна за „Евровизија“, а некои ја оспоруваат неговата желба да настапи на ова престижно натпреварување.

-Тоа е исто како некој да му рекол на Меси дека не знае да игра фудбал. Ако некој се докажал и се покажал тогаш тоа сум јас. Тој предизвик звучи малку смешно. Тоа е лудо. Тоа е исто како кога велат дека Јелена Карлеуша не знае да пее, а е ѕвезда со долга кариера. Не сме се слушнале неодамна – откри Фолкер.

Лукас се осврна и на учеството на Светлана Цеца Ражнатовиќ во новата серија на шоуто „Ѕвездите на Гранд“:

– Не сум гледал ниту една епизода на „Ѕвездите на Гранд“, се знае зошто не сум таму. Таа е голема ѕвезда и сигурно ќе биде добро – заклучил тој.

Најнови вести

Коронавирус