среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 35
home Познати

Јелена и Душко скршени од тага, погребан таткото на фудбалерот (ФОТО)

Јелена и Душко скршени од тага, погребан таткото на фудбалерот (ФОТО)

Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша се скршени од болка по веста дека починал таткото на фудбалерот.

Тошиќ веднаш допатувал од Кина за денес да присуствува на погребот на својот татко Милорад кој починал по кратко и тешко боледување.

Јелена за време на погребот не се одвојуваше од својот сопруг пружајќи му поддршка.

Откако ковчегот со телото на таткото на Душко бил спуштен, фудбалерот со солзи во очите ја земал лопатата и сам ја ставал земјата, пишуваат српските медиуми.

Коронавирус