четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 103
home Познати

ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ ИМА ПОСЕБНА ТАЈНА ЗА УБАВ МИРИС, ПАРФЕМ НЕ КОРИСТИ: Не e за секого, може да биде опасен

ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ ИМА ПОСЕБНА ТАЈНА ЗА УБАВ МИРИС, ПАРФЕМ НЕ КОРИСТИ: Не e за секого, може да биде опасен

Јелена Ѓоковиќ е позната по своите ставови за одржлива мода, здрава исхрана и колачи, редовно вежбање и еколошка свест, па преку социјалните мрежи ја подига свеста за овие многу важни теми.

Овој пат, одговарајќи на прашање на една нејзина соговорничка на Инстаграм, таа ни откри и што мисли за парфемите и кои се производите за нега што ги избира.

– Зрачите многу позитивна енергија, се гледа дека сте дете во душата, спонтано и секогаш желно за знаење. Се наметна прашањето, што е со парфемската индустрија, бидејќи сите го сакаме тоа, друга тема за истражување, напиша девојката која ја придружува Јелена.

– Мило ми е што учиме заедно! Долго време користам есенцијални масла, не парфеми, одлично прашање, одговори Јелена Ѓоковиќ.

Етеричните масла се почесто се користат како замена за тоалетни води и парфеми, а се пофалени бидејќи содржат само природни материи. Некои дури успеваат да направат своја смеса, за личен печат. Романтичните души можат да пробаат јасмин, лаванда, роза или иланг иланг за да видат што е најдобро за нив. За оние кои ги сакаат мирисите на природата, маслата од сандалово и кедрово дрво се идеални. Љубителите на цитрус ќе се заљубат во мирисот на бергамот, а каранфилчето исто така мириса прекрасно.

Најнови вести

Коронавирус