понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 39
home Познати

Јавноста згрозена од холивудскиот пар: „Децата ги бањаме само кога се валкани“ (ФОТО)

Јавноста згрозена од холивудскиот пар: „Децата ги бањаме само кога се валкани“ (ФОТО)

Во новата епизода на подкастот „Експерт од фотелјата“, она што парот го сподели со публиката ги остави фановите без зборови.

Некој би рекол дека во 21 век, особено кога сте холивудска sвезда, не треба да се поставува прашање за чистота и хигиена, сепак, очигледно е дека не мислат сите така.

Во случајот на славната двојка – Мила Кунис и поранешниот сопруг на Ештон Кучер, Деми Мур, очигледно е дека важи следното правило – само кога ќе се види дека сте валкани, тогаш се користат сапун и вода. Всушност, само вода. Сапун, само ако е потребно.

Имено, актерската двојка неодамна се појави во новата епизода на подкастот „Експерт од фотелјата“, воден од нивните колеги Декс Шепард и Моника Падман, а она што го споделија со него ги остави своите фанови без зборови.

Откако Падман изјави дека секојдневната употреба на сапун ја прави кожата да ги изгуби своите природни масла, Ештон и Мила истакнаа дека се согласуваат со тој став и дека само она што мора се мие во нивната куќа секој ден.

– Немав топла вода кога растев, па сигурно не сум се туширала многу, рече Кунис и додаде дека нивните деца Вајат (6) и Димитри (4) не се мали деца кои редовно се капат.

– Јас не бев родител кој ги капе новороденчињата секој ден – додаде актерката.

Ештон додаде:

– Ако видам нечистотија на нив, ќе ги искапам. Инаку, нема смисла.

– Дали знаете што е заштеда на вода и средства за хигиена?! – праша актерката.

Парот исто така истакна дека избегнуваат употреба на сапун и дека претежно користат природни алтернативи.

Фановите, како што се очекуваше, беа во целосен шок, и иако имаше и такви кои се согласија со начинот на живот на популарната двојка.

Сепак, оние кои веруваат дека, иако е нормално децата да се валкаат, сепак треба редовно да се капат, беа во водство.

„Фактот дека ти не си имала топла вода и се покажа како„ нормално “не значи дека треба да го сториш истото со децата, времето на Мила е различно“, „Тие секогаш ми изгледаа валкани, а сега имам и потврда “,„ Господе, сапунот е 2 долари, што е со тебе “,„ Треба да се информираат социјалните служби “,„ Да беа обични смртници, нивните деца веќе ќе беа одземени, но бидејќи тие се славни , тогаш не смета … “се само некои од коментарите на навредените луѓе на мрежите.

Најнови вести

Коронавирус