среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Јавноста ја знае како Мина Костиќ, но ова е нејзиното вистинско име

Јавноста ја знае како Мина Костиќ, но ова е нејзиното вистинско име

Пејачката Мина Костиќ во последно време  ретко можевте да ја види јавноста, а минатата година беше тема на медиумите кога беше пишувано за нејзиното вистинско име и потекло.

Нејзиното вистинско име е Минира Јашари, а таа е родена во селото Орашје во Босна и Херцеговина. Како што истакнала многу пати, таа никогаш не се  срамела од нејзиното потекло, но бидејќи условите за живот на нејзиното биолошко семејство биле многу тешки, Мина била дадена на посвојување кога имала пет години.

Покрај нејзините биолошки родители Зоја и Али Јашари, Мина е многу поврзана со нејзината “втора мајка” Дуда, која ја одгледала и со која ги сподели радостите од детството.

Мина денес е ѕвезда, и почнала да пее по свадби. Таа беше во брак со бизнисменот Тиосав Тика Сретеновиќ, од кого се разведе, а од нејзиниот втор брак со пејачот Игор Костиќ ја има ќерката Анастасија. Нејзиниот втор брак не потраја и исто така заврши бргу со развод.

Најнови вести

Коронавирус