петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 7
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Jавноста гневна: Правилата важат за сите, но не и за Роналдо- еве што правеше во време кога државата е во карантин (ФОТО)

Jавноста гневна: Правилата важат за сите, но не и за Роналдо- еве што правеше во време кога државата е во карантин (ФОТО)

Кристијано Роналдо донираше неколку милиони евра за португалските болници во борбата против коронавирус. И покрај хуманиот гест Португалецот со еден потег предизвика гнев кај тамошната јавност.

Фоторепортерите го „фатија“ како со Георгина Родригез и децата шета низ улиците. Препораките и во Португалија се исти, сите да останат во своите домови, доброволно да бидат во изолација. Кафулињата и рестораните се затворени и секој мора да држи растојание од еден метар.

Но, без разлика на апелите Роналдо одлучи да се прошета.

Најнови вести

Коронавирус