вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 44
home Познати

Јапонците лути на Ким Кардашијан: Кимоно е нашата национална, а не твојата долна облека!

Јапонците лути на Ким Кардашијан: Кимоно е нашата национална, а не твојата долна облека!

Риалити ѕвездата Ким Кардашијан предизвика гнев кај јапонските потрошувачи по именувањето на својата нова колекција за затегнување и обликување на долна облека “Кимоно Суливанеур”, вели Асошиетед прес.

Кардашијан ја променила оваа намера откако прочитала неколку мислења кои биле огорчени поради нејзината идеја. Така, таа исто така напиша на нејзината страница на Твитер дека внимателно ги разгледува работите и дека ќе ја издаде својата колекција со ново име – “Сулујунеур” .

Вестите доаѓаат помалку од една недела откако непријателските реакции од јапонските потрошувачи се појавија на социјалните мрежи, кои истакнаа дека кимоното традиционално е јапонска национална облека и дека се носи само во посебни случаи.

Коронавирус