понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 141
home Познати

Јадела само брза храна, 2 години не вкусила ништо зелено: Изгубила 22 килограми, а ниеднаш не била во теретана

Јадела само брза храна, 2 години не вкусила ништо зелено: Изгубила 22 килограми, а ниеднаш не била во теретана

Енџел Боујер (22) почнала да се дебелее поради лошите навики со храната. Јадела воглавно брза храна, а дури две години не изела ништо зелено.

Меѓутоа, пред три години Енџел одлучила да го промени својот живот од корен. За жал, премногу била исплашена за да оди во теретана, па вежбала само на отворено и дома.

И покрај тоа, постигнала одлични резултати со HIIT тренинзи и вежби со телесна тежина. Изгубила 22 килограми и тоа без теретана.

„Почнав со еден тренинг неделно и полека ги зголемував. Почнав да вежбам петпати неделно. Исто така пребарував и читав написи во магазините за вежбите во теретана и ги следев за да ги направам оние кои ми одговараат“, открила Енџел.

Таа не само што го покажува своето тело на социјалните мрежи, туку сака да ги охрабри и другите да вклучуваат здрава храна во нивното мени.

 

View this post on Instagram

 

bu$$in out the bag

A post shared by 𝐀𝐍𝐆𝐄𝐋 𝐁𝐎𝐖𝐘𝐄𝐑 👼🏽 (@angelmaybowyer) on

Се фокусира на здрава исхрана со протеини како пилешко, говедско и путер од кикирики. Но, и понатаму ужива во храна која и не е баш здрава, како сладоледот.

„Полека, малите чекори се важни“, советува Енџл, пренесува „Fox News“.

 

View this post on Instagram

 

cute & cozy @russellathleticanz

A post shared by 𝐀𝐍𝐆𝐄𝐋 𝐁𝐎𝐖𝐘𝐄𝐑 👼🏽 (@angelmaybowyer) on

Коронавирус