недела, 7. март 2021. Вести денес: 23
home Познати

Ја засени невестата: Лејди Гага згодна старосватица во розево (ФОТО)

Ја засени невестата: Лејди Гага згодна старосватица во розево (ФОТО)

Лејди Гага беше една од старосватиците на свадба на блиска пријателка, стилистката Сара Тано, па го „украде” целото внимание со стилот во розево.

Пејачката беше облечена во розев тесен фустан со висок израз, кој ги нагласуваше нејзините нозе, а бојата на косата беше во иста боја како фустанот.

Поради тоа што свадбата била на плажа, Гага одеше боса.

Нејзините објави на социјалните мрежи откриваат дека таа многу се забавувала на свадбата.

На Инстаграм објави видео каде што заедно со невестата и другите старосватици заводливо танцуваат на маса, а една фотографија ја објави со наслов: „Епска свадба“.

 

View this post on Instagram

 

#LadyGaga at @sarahtannomakeup & @timstewart Wedding in Cabo, Mexico. #gaga #mexico #wedding #cabo

A post shared by Lady Gaga Now ? (@ladygaganownet) on

Најнови вести

Коронавирус