четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Ја запознавме во улогата на Хурем, а еве како изгледа денес прекрасната актерка (ФОТО)

Ја запознавме во улогата на Хурем, а еве како изгледа денес прекрасната актерка (ФОТО)

Актерката Мерием Узерли, позната по улогата на Хурем во серијата „Величествениот“ изгледа прекрасно.

Таа неодамна го роди своето второ дете, а на социјалните мрежи често споделува фотографии за своите фанови.

Со улогата на Хурем ја освои публиката ширум светот, па така и во Македонија. Како изгледа денес, погледнете во продолжение.

Коронавирус