петок, 4. декември 2020. Вести денес: 1
home Познати

Ја запознавме како Махидевран Султан: Осум години подоцна, погледнете како изгледа славната актерка (ФОТО)

Ја запознавме како Махидевран Султан: Осум години подоцна, погледнете како изгледа славната актерка (ФОТО)

Пред 8 години актерката од серијата „Сулејман величествениот“  Нур Фетахоглу, ја освои македонската јавност со улогата на Махидевран султан.

Нур е една од најубавите турски актерки. Родена е во Германија, a од 2006-та година е турска актерка.

Осум години по снимањето, вака изгледа Нур која денес има 38 години.

 

View this post on Instagram

 

Hayır hayır yağmur yağdı taş değil ? @cengizabazoglu @adl_official

A post shared by Nur Fettahoğlu (@eclipsnf) on

 

View this post on Instagram

 

Uçuş,uçuş …@cengizabazoglu @adl_official

A post shared by Nur Fettahoğlu (@eclipsnf) on

 

View this post on Instagram

 

Hadi artık yeniler gelsin… @cemtalu

A post shared by Nur Fettahoğlu (@eclipsnf) on

 

View this post on Instagram

 

??? @larasayilganofficial

A post shared by Nur Fettahoğlu (@eclipsnf) on

Коронавирус