четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 104
home Познати

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО КОРОНАТА: Српската естрада во солзи, беше неразделив со познатите пејачи, а замина на небото толку млад… (ФОТО)

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО КОРОНАТА: Српската естрада во солзи, беше неразделив со познатите пејачи, а замина на небото толку млад… (ФОТО)

Српската естрада во солзи и неверување откако денеска како гром од ведро небо одекна веста за смртта на познатиот менаџер Бор Лалевиќ.

Бор кој соработуваше со многу српски пејачи меѓу кои Ацо Пејовиќ, Лексингтон бенд, Милица Тодоровиќ и многу други ја изгуби битката со коронавирусот.

Тој освен тоа е познат и по организирањето на многу големи концерти во соседството.

Јала Брат и Буба Корели преку својот Инстаграм профил се опростија од менаџерот со зборовите мирно да спие, додека новинарот Немања Вујичиќ му посака да патува со ангелите на подобро место.

ЕУРО 2020

Македонија