недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Ја „урнаа“ кафеаната: Тамара и Мачка славеа со мекици за Дарен – мама се фати за микрофон, а тато ја искина кошулата (ФОТО)

Ја „урнаа“ кафеаната: Тамара и Мачка славеа со мекици за Дарен – мама се фати за микрофон, а тато ја искина кошулата (ФОТО)

Поминаа речиси две недели откако пејачката Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар страна родители на своето второ дете –синчето Дарен.

Додека Тамара беше во болница, тато Мачка само симболично уште истиот ден ги собра пријателите во кафеана за да ги почести, но како што претпоставаме, за Дарен  подготвувале голема прослава со мекици на која ќе биде присутна и мама Тамара.

Па така, вчеравечер среќното семејство ја собра естрадата, спортистите, колегите, роднините, соработниците, пријателите… на голема прослава на која се пееше, пиеше и славеше за наследникот на Тамара и Мачка.

Меѓу гостите се најдоа: Лила Филиповска, Катарина Ивановска, Сергеј Варошлија, Перо Антиќ, Стојанче Стоилов, Миа Костова и многу други…

За забавата беа задолжени група „Маестро“, но главна на микрофонот беше среќната мама Тамара која пееше од народно до забавно, а пак Мачка повторно ја искина кошулата како кога славеше за доаѓањето на Хана.

Каква беше атмосферата погледнете од галеријата во продолжение со фотографии кои го преплавија Инстаграм.