понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 42
home Познати

Ја удрил по главата, а таа му вратила со иста мера: Српската пејачка Анабела и нејзиниот сопруг приведени поради семејно насилство

Ја удрил по главата, а таа му вратила со иста мера: Српската пејачка Анабела и нејзиниот сопруг приведени поради семејно насилство

Полицијата во Србија ја приведе пејачката Анабела и нејзиниот сопруг Андреј Атијас поради насилство во семејството.

Имено Анабела според неофицијални информации пријавила во полиција дека нејзиниот сопруг утрово околу четири часот ја нападнал, откако се скарале поради кучето, а потоа нејзиниот сопруг ја удрил по главата.

По ова пејачката не останала рамнодушна па му вратила на сопругот и го изгребала.

Се претпоставува дека Андреј бил пијан, а полицијата ги привела двајцата и тие се на сослушување.