понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 55
home Познати

Ја споредуваа со Цеца, а потоа почна да прави скандали и исчезна: Како изгледа и што прави денес Габриела? (ФОТО)

Во центарот на вниманието на медиумите, стигна кога на "Фарма" дојде Семир Џанковиќ, оженет со нејзина колешка, но таа му беше неколку месеци љубовница додека се натпреваруваа заедно во "Пинкови ѕвезди".
Ја споредуваа со Цеца, а потоа почна да прави скандали и исчезна: Како изгледа и што прави денес Габриела? (ФОТО)

Секси “Пинковата звезда” Габриела Пејчев привлече големо внимание на јавноста со учество во “Фарма 6” во 2015 година.

Во оваа реално шоу, таа не се двоумеше да влезе во расправија со другите учесници, па дури и физички се судри со поединци, како со Маја Николиќ, не се стегаше да се заљуби, и имавме можност да ја гледаме во емотивната врска со манекенот Раде Лазиќ.

Во центарот на вниманието на медиумите, стигна кога на “Фарма” дојде Семир Џанковиќ, оженет со нејзина колешка, но таа му беше неколку месеци љубовница додека се натпреваруваа заедно во “Пинкови ѕвезди”.

По напуштањето на реално шоу ја сними песната “Не дозволувам никој да ме зеза”, а кариерата ја однесе на добар пат, а потоа и тргна и врската со ракометарот Милош Меденица, за кого дури и се вери.

И цветаа ружи во љубовта и на работа, таа издаде уште еден сингл пред една година, а потоа се повлече од медиумите.

Сите се прашуваат што се случува со секси Бугарката, кој беше нарекувана наследничка на Цеца Ражнатовиќ за време на натпреварот “Пинк ѕвездите”.

Одговорот е дека Габриела, во меѓувреме ја раскина свршувачката со Милош, што беше потврдено со бришење на сите нивни слики од Инстаграм профилот, и сега има статус на “сингл”, настапува во Србија и во регионот и вредно бара песна со која ќе се врати на сцената во полн сјај.

#thankyoupeople for amazing night ❤ #lovemyjob #singer #vienna #gabrijelapejcev

A post shared by Gabrijela Pejchev (@gabrijela_pejchev) on

Good morning people ❤

A post shared by Gabrijela Pejchev (@gabrijela_pejchev) on