петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 36
home Познати

Ја собори Селена Гомез, а сега му се заканува на Роналдо

Ја собори Селена Гомез, а сега му се заканува на Роналдо

Славната пејачка Аријана Гранде ја симна од инстаграмскиот трон Селена Гомез во „категоријата“ жена со најголем број следбеници на Инстаграм.

Аријана во моментов ја следат 146.410.524 корисници на Инстаграм, додекаСелена Гомез има 146.312.817 следбеници.

 

View this post on Instagram

 

i would very much enjoy some more planet emojis next update please. i could really use a jupiter a neptune and a saturn.

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

До крајот на октомври минатата година, Селена беше најследена личност на Инстаграм, за потоа на тронот на најследени на Инстаграм да се искачи Кристиано Роналдо.

Тогаш таа стана најследена жена на Инстаграм, но сега од таа позиција ја симна Аријана Гранде.

Гранде е многу поактивна на Инстаграм отколку Селена, па за кратко време лесно успеа да собере нови 13 милиони следбеници, со што ја победи Селена.

Најнови вести