сабота, 15. август 2020. Вести денес: 73
home Познати

Ја скршија емоциите кога ја запеа песната за својот син (ВИДЕО)

Ја скршија емоциите кога ја запеа песната за својот син (ВИДЕО)

На својот последен концерт, Северина не можеше да ги задржи емоциите, па дозволи да пушти солзи додека ја пееше песната која ја посвети на својот син.

Таа не дозволува приватната драма да го разниша професионалниот ангажман, па не одложи ниту еден од закажаните концерти. Постојано добива поддршка од својата публика, дури и кога ѝ е најтешко.

„Оваа песна не ја пејам само за син ми, туку за сите деца и мајки во светот“, кажала таа пред да ја запее „Rodjeno moe“, а претходно се помолила. На крајот од песната се расплакала, дозволувајќи емоциите да ја понесат.

 

View this post on Instagram

 

Zivot je borbeno polje ❤ #ljubavradjaheroje #severina #arenazageeb #rodjenomoje💞

A post shared by IVANA (@ivanaelenazg) on

Коронавирус