четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 176
home Познати

Ја скрати косата и го промени имиџот- гледачите пред малите екрани подзинаа од новата промена на сопругата на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Ја скрати косата и го промени имиџот- гледачите пред малите екрани подзинаа од новата промена на сопругата на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Водителката Јована Јоксимовиќ (38) ова утро ги изненади гледачите пред телевизиските екрани појавувајќи се во сосема нов имиџ и променета фризура.

Имено таа досега беше препознатлива по својата долга и густа коса со потемна нијанса од карактеристичните русокоси, но овој пат водителката се одлучи за целосна трансформација на себе.

 

View this post on Instagram

 

Love my new hairstyle ❤️❤️❤️ love @duska.bogataj i @marija_ceskovic

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) on

Јована фотографијата од новата скратена и променета фризура промовирајќи ја пред малите екрани ја прикачи на својот Инстаграм профил, а фановите ги редеа само позитивните коментари.

-Убава ви е новата скратена и осветлена фризура, блескате, убава, лицето ти сјае, бојата се склопува со тебе, се само дел од коментарите под нејзината фотографија.

Најнови вести

Коронавирус