петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 137
home Познати

Ја проколна судбината: Ова е најужасниот роденден во животот на Карлеуша- публиката и честиташе, таа ја наведна главата (ФОТО)

Ја проколна судбината: Ова е најужасниот роденден во животот на Карлеуша- публиката и честиташе, таа ја наведна главата (ФОТО)

Прв роденден на пејачката Јелена Карлеуша без својата мајка Дивна Карлеуша која почина во март годинава.

Пејачката вчера со спектакуларен концерт во Врњачка Бања го дочека својот 41 роденден заедно со најверните фанови.

Имено точно на полноќ илјадници фанови на пејачката започнаа да и пеат роденденска песна на пејачката, а таа само ја наведна главата надолу во знак на скромност.

По ова следуваше и торта на сцената со што сите и се заблагодарија на пејачката за прекрасниот настап.

Инаку вчера таа најави дека ќе го дочека роденденот со публиката нарекувајќи го „ј*бени роденден“, алудирајќи дека годинава никако да и тргне на добро.

Најнови вести

Коронавирус