сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 80
home Познати

Ја претставуваше Македонија на Евровизија, а сега си заминува од истата- познатата пејачка и нејзиниот сопруг си заминаа од земјава (ФОТО)

Ја претставуваше Македонија на Евровизија, а сега си заминува од истата- познатата пејачка и нејзиниот сопруг си заминаа од земјава (ФОТО)

Марија и Бојан од „Ај Кју“ се селат од Македонија и ќе живеат во Лондон. Тие денеска заминаа за Англија, откако неодамна добија виза. Веста дека си одат ја потврди Марија, која за „Репортер“ вели дека е среќна што конечно тргнуваат.

„Летаме рано изутрина и едвај чекам да тргнеме. Многу сум возбудена, највозбудена“ откри пејачката за „Репортер“.

Марија и Бојан последниве две години често одеа во Англија каде што имаа настапи, но и снимаа со англиски продуценти.

 

View this post on Instagram

 

@kosichmakeup makes my eyes look greener ❤️

A post shared by Maria Eye Cue (@mariaeyecue) on

Минатиот викенд тие настапија на „Макфест“ со песната „Ти си ми сон“, а ова беше нивни прв настап на фестивалот во Штип по пет години. Пред неколку години ја претставуваа Македонија на „Евросонг“ со песната Lost and Found, но не влегоа во финалето.

 

View this post on Instagram

 

Backstage @bojan_com

A post shared by Maria Eye Cue (@mariaeyecue) on

 

View this post on Instagram

 

Casual @replay @fashiongroupmacedonia

A post shared by Maria Eye Cue (@mariaeyecue) on

Коронавирус