среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 178
home Познати

Ја претепа Наташа Беквалац, а сега подготвува свадба- кога ќе видите со кого ќе се венча ќе ви стане јасно зошто пејачката се разведе

Ја претепа Наташа Беквалац, а сега подготвува свадба- кога ќе видите со кого ќе се венча ќе ви стане јасно зошто пејачката се разведе

Лука Лазукиќ се уште не се развел од Наташа Беквалац, а веќе планира свадба со својата нова девојка.

Како што пишуваат медиумите, Лука откако ќе се разведе повторно ќе заплива во брачните води со шест години постара девојка, што е уште еден доказ дека тој од секогаш ги сакал постарите девојки, коментираат фановите на пајачката.

-Лука ги запозна блиските пријателки со новата девојка, тие планираат свадбата да биде до септември. Единствено што може да ги промени плановите е разводот со Наташа кој треба да биде завршен до 20 јуни за кога е закажено рочиштето. Тој планира на првото рочиште бракот да биде прекинат и да се ожени со новата девојка,  вели извор за „Телеграф“ и додава:

Неговата партнерка живее во Цирих и често доаѓа во Белград. Многу е богата и таа ги плаќа адвокатите на Лука во спорот со Наташа. Неодамна му плати 19 000 евра за операција со грбот. Без разлика на се, нивната свадба ќе биде скромна во кругот на најблиските“,  вели изворот.

Како што вели изворот, Лука инсистира свадбата да биде во септември односно во истиот месец кога тој се венчаше со Наташа.

Коронавирус