четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 14
home Познати

Ја прашаа Цеца дали има трема бидејќи седи на местото на Карлеуша: За нејзиниот одговор ДОЛГО ќе се зборува! (ВИДЕО)

Ја прашаа Цеца дали има трема бидејќи седи на местото на Карлеуша: За нејзиниот одговор ДОЛГО ќе се зборува! (ВИДЕО)

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ за прв пат се појави на снимањето на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, каде што ќе биде еден од членовите на стручното жири од оваа сезона.

Цеца е постојана членка на жирито на Звездите на Гранд од оваа сезона, и како што рече претходно, потпишала тригодишен договор.

Пред самиот почеток на снимањето на шоуто, таа рече дека сите од жирито убаво ја дочекале, но и дека лесно ја донела одлуката да биде дел од ова музичко натпреварување.

Таа ја започна својата кариера во аматерска натпреварувње.

На прашањето дали има трема затоа што седи на местото на Јелена Карлеуша, Цеца се насмеа и рече:
– Јас вака млада, неискусна, имам трема. Се шегувам, нема трема – рече таа.

Видеото може да го погледнете ТУКА.