понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 152
home Познати

Ја покажа новата тетоважа на вратот: Дарко Лазиќ никогаш нема да ги заборави трите згаснати животи, им посвети и стихови (ФОТО)

Ја покажа новата тетоважа на вратот: Дарко Лазиќ никогаш нема да ги заборави трите згаснати животи, им посвети и стихови (ФОТО)

Популарниот пејач Дарко Лазиќ ја покажа својата нова тетоважа на вратот, а тоа што го пишува има многу силно значење за многумина.

Дарко на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која се гледа неговата нова тетоважа во пределот на вратот.

Имено тој ги истетовира легендарните фолк пејачи кои нема да бидат заборавени речиси уште многу години во иднина.

Пејачот ги истетовира најпознатите три стиха од Синан Сакиќ, Шабан Шаулиќ и Џеј Рамадановски.

„Живот да стане не сме, да ме греје сунце љубави док одлазиш одлазиш“, пишува на вратот на пејачот.

Најнови вести

Коронавирус