среда, 7. декември 2022. Вести денес: 133
home Познати

ЈА ОТКАЖА ЗАБАВАТА, НО УБАВО СЕ „СКОЦКА“ – Ким Кардашијан во никогаш понеобичен фустан (ФОТО)

ЈА ОТКАЖА ЗАБАВАТА, НО УБАВО СЕ „СКОЦКА“ – Ким Кардашијан во никогаш понеобичен фустан (ФОТО)

Најпознатата ријалити ѕвезда Ким Кардашијан го прослави Божиќ оваа година во поразлични околности од оние на кои таа е навикната.

Да не беше пандемијата, ќе имаше раскошна забава во луксузниот дом на Кардашијанс, сепак, годинешните услови ја принудија познатата ријалити ѕвезда да не прави забава, туку само семеен собир.

Божиќната прослава беше откажана, но Ким одлично се забавуваше со семејството, а за оваа пригода имаше необична креација – зелен фустан чиј корсет беше сосема необичен.

– Среќен Божиќ на сите! Ви благодарам што изгледав одлично иако Божиќната прослава беше откажана. Беше прекрасно да се средам и да славам само со семејството оваа година. Се надевам дека сите имаа здрав и среќен празник, напиша Ким на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Qatar 2022