вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ја остави за актерката – Ова е првата сопруга на најпознатиот турски актер (ФОТО)

Ја остави за актерката – Ова е првата сопруга на најпознатиот турски актер (ФОТО)

Славниот турски актер, Халит Ергенч кој го гледавме во „1001 ноќ”, „Величенствениот” како и „Далеку од дома”, серијата која е хит на Сител, е во среќен брак со својата колешка Бергурзал Корел, но пред да биде со неа и да им почне љубовта, беше во брак кој заврши со развод.

Тие беа заедно во брак една година од 2007-2008 додека тој не ја запозна убавата Шехерезад на снимање.

И убавата актерка бергурзал беше во долга врска и верена, но ја раскина веридбата за халит.

Коронавирус