петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 114
home Познати

Ја нарекоа “грда“, а таа им одговори на најуникатен начин: Храбар чекор од Селена (ФОТО)

Ја нарекоа “грда“, а таа им одговори на најуникатен начин: Храбар чекор од Селена (ФОТО)

Се сеќавате кога Стефано Габано ја нарече Селена Гомез “грда” на Инстаграм? Епа, младата пејачка го возврати ударот.

Тоа се случи многу одамна, а сега Селена нè потсети на тој настан така што му возврати на дизајнерот на сосема шик начин и тоа со фризурата.

Пејачката за модната недела во Њујорк имаше интересна фризура со плетенки и високо репче, а најинтересниот детаљ беше на нејзината коса односно имаше шнола со порака.

Имено на шнолата пишуваше “ugly”, односно “грда” секако посветена на безобразниот дизајнер, а Селена со оваа постапка даде до знаење дека навредите како неговата или на било кои други не допираат до неа. Односно, тој ја инспирираше.

Коронавирус