среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ја нападна целиот Балкан, па јавно им упати моќна порака на сите пет дена откако се омажи на само 18 години (ФОТО)

Ја нападна целиот Балкан, па јавно им упати моќна порака на сите пет дена откако се омажи на само 18 години (ФОТО)

Пејачката која се прослави на аудицијата на „Х-фактор“ од БиХ,  Илма Карахмет имаше само 13 години кога целиот Балкан дозна за неа, потоа набрзо исчезна од музичката сцена, а овие денови е повторно во центарот на вниманието.

Имено младата пејачка минатиот викенд на свои 18 години го кажа судбоносното „ДА“ и се венчаше со својот избраник Седин Лукаќ.

Веста за нејзината венчавка се рашири со брзина на светлината, а многумина ја нападнаа пејачката бидејќи е многу млада, но пет дена по венчавката таа возврати со свои коментар.

-Да се сакате, тоа не значи да се гледате меѓусебно, туку да се гледате заедно во исти правец.

Коронавирус