недела, 28. мај 2023. Вести денес: 10
home Познати

Ја крие девојката како змија нозете: Сергеј Трифуновиќ е во љубов со оваа убавица (ФОТО)

Ја крие девојката како змија нозете: Сергеј Трифуновиќ е во љубов со оваа убавица (ФОТО)

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ сегашната девојка ја запознал во еден белградски клуб преку заеднички пријатели, а сега се гледаат на места каде што папараците не може да ги фатат.

Веќе три месеци Трифуновиќ успешно ја крие од јавноста атрактивната русокоса со која е во врска.

– Љубовта меѓу нив двајца се случи спонтатно. Не сакаат да се експонираат во јавност. Сергеј ја запозна Јелена со својот брат, Бане Трифуновиќ и затоа се верува дека нивната врска е сериозна – вели за српски „Блиц“ извор близок на актерот.