среда, 28. септември 2022. Вести денес: 93
home Познати

Ја исмеваа поради малиот труднички стомак, а таа роди бебе тешко 3,2 кг (ФОТО)

Ја исмеваа поради малиот труднички стомак, а таа роди бебе тешко 3,2 кг (ФОТО)

На манекенката Бела Лучија и се чудеа поради многу малиот стомак за време на бременоста.

Бела Лучија на социјалната мрежа на Инстаграм ја документираше својата бременост низ фотографии, но покрај водушевувачките коментари добивала и такви на кои луѓето се чуделе како е можно стомакот да и биде толку мал.

Манекенката од Лондон со потекло од Сднеј морала да избриши некои објави поради некои погрдни коментари на сметка на нејзината бременост.

Инаку, таа вчера објави дека станала мајка и родила бебе тешко 3,2 кг.

View this post on Instagram

Sorry I’ve been offline a while just been absorbing all this newborn love ? Birth was the best experience of my life (I know I said that about pregnancy but birth was even more positive and magical) ? Can’t wait to do it again ? we are so completely in love with our perfectly healthy new addition, the most perfect baby ever ???? A big thank you to my amazing partner, I can’t have asked for a better daddy, best friend and birth partner! The midwives were so incredible, can’t have asked for a better team ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Also, thanks to my mum who arrived from Australia just in time right as I said “I CAN FEEL BABY IS COMING NOW!!!” ? ps baby is just over 7lbs (not a big baby like I was told during pregnancy ?)

A post shared by ? B E L L E L U C I A (@belle_lucia) on


Таа во една прилика поради коментарите што не и се гледа трудничкиот стомак рекла:

-Жените растат на различни начини, па затоа што не ми се забележува стомакот не значи дека не сум бремена. Големината на стомакот не е доказ за здрава бременост и не значи дека дека промовирам слаба бременост. Моето тело вака реагира на бременоста, а навредите никако не се на место, без разлика колку ви бил голем стомакот или мал, изјавила таа во една прилика.

Коронавирус