петок, 30. септември 2022. Вести денес: 172
home Познати

Ја глумеше мајката на султан Сулејман и пленеше со својата убавина: Денес актерката има 76 години, еве како изгледа (ФОТО)

Ја глумеше мајката на султан Сулејман и пленеше со својата убавина: Денес актерката има 76 години, еве како изгледа (ФОТО)

Небахат Чехре е првата турска модна икона и телевизиска ѕвезда со неверојатна популарност.

На 15-годишна возраст ја освои титулата за „Мис Турција“ и денес после толку години, кога и да излезе на улица, фановите ја бараат за автограм.

Во хит серијата „Величествениот“, Небахат ја толкуваше улогата на мајката на султанот Сулејман, а погледнете како денес прекрасната актерка изгледа на неверојатни 76 години:

 

Најнови вести

Коронавирус