сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 76
home Познати

Израелскиот премиер не се додржа да не заигра- победничката на Евровизија се изненади од неговите танчерски способности (ВИДЕО)

Израелскиот премиер не се додржа да не заигра- победничката на Евровизија се изненади од неговите танчерски способности (ВИДЕО)

Израелскиот премиер Бенџамин Натанјаху не можеше да и одолее на израелската победничка на Евровизија Нета Барзаилаи која и ја донесе победата на нивната земја речиси повторно по 20 години.

-Колку е забавно да се запознае претставничката на Евровизија во Ерусалим, напиша премиерот на Израел на својот Твитер профил.

Тој додава и дека сите ја сакаат пејачката која им донесе голема чест во нивната земја.

Имено на видео снимката се гледа како премиерот заедно со пејачката го емитираат нејзиниот настап како кокошка со кој победи на Евровизија минатата недела.

Коронавирус