петок, 30. јули 2021. Вести денес: 159
home Познати

Изолацијата му донесе нова професија: Дејвид Бекам стана… (ВИДЕО)

Изолацијата му донесе нова професија: Дејвид Бекам стана… (ВИДЕО)

Фудбалерот и модна икона Дејвид Бекам реши да го искористи своето време во изолација на продуктивен начин. Тој стана…пчелар!

На својот Инстаграм профил, тој сподели видео со своите фанови во кое прави рамка за пчели.

Во видеото се гледа како Бекам се фокусира и вешто го користи чеканот спојувајќи ги рамките за кошница, што е сè уште во раните фази на изработка.

Во исто време, Викторија, која го снима, ја објаснува постапката и коментарите за тоа колку е убаво да имате свој мед, додека во позадина може да се слушнат и штурци.

 

View this post on Instagram

 

New project…watch this space ?? @victoriabeckham

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

Коронавирус